| Gabriel127 a întrebat:

Salut! Am cumparat o carcasa de PC cu ventilatoare incluse si cel din spate se opreste, dupa cateva secunde porneste si tot asa. Ventilatorul nu este conectat la placa de baza, este direct in sursa, cablurile nu sunt deteriorate si am schimbat mufa in alt cablu de alimentare.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ventilatoul problema functioneaza intermitet, atunci are problema de contact.
Muta-i mufa in alt locas de contact si incearca asa.
Ai grija, ca mufele sa fie bine si ferm introduse!
Daca nu merge nici cum, atunci carcasa trebuie dusa inapoi la vanzator.