Întrebare recomandată | doreldanutz a întrebat:

Salut,am instalat nero 7 si vreau sa fac un cd,unitatea nu imi vede cd-ul gol,spune insert disc! subliniez ca unitatea optica citeste cd inscriptionate,iar la nero cand incerc totusi sa fac un cd, il face image recorder si il salveaza in calculator, cd-ul nu il vede, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ar fi o chestie stupida, dar totusi: ai CD-player sau CD-writer?

| doreldanutz explică (pentru Zenithf):

Mersi mult, nu stiam ca de fapt aveam un cd-rom nu cd-writer, mersi inca o data pentru ajutor

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Încearcă asta:
http://www.videotutorial.ro/? p=1935

| baiatuucupizzza a răspuns:

E de la cd e stricat din fabrica am nimerit si eu multe sau de la nero nu ai licenta si daca nu ai licenta iti da fel si fel de unitati opitce image recorder...

| C1P1K a răspuns:

Aici e problema din Nerohappy Eu am avut aceiasi problema. Ia alt Nero. Daca nu merge, incearca alt CD \DVD. Altceva nu vad ce ar pute fi.

| doreldanutz explică (pentru C1P1K):

Multumesc,era de la cd-r, care de fapt era un cd-rom si nu facea cd-uri, doar citea deja inscriptionate, multumesc pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti "Astroburn Lite" (Free), e mic si simplu de folosit... daca nu merge cu asta inseamna ca ai o problema cu unitatea optica. Oricum la Nero ai 2 optiuni: Poti sa scrii date pe CD/DVD sau sa faci o imagine din acele date (Image Recorder), Daca la tine iti face imagine, inseamna ca nu e configurat bine, dar nu te chinui degeaba, foloseste Astroburn, daca vrei mai multe optiuni, spune-mi si iti spun alt program.

| FrumoasaTa a răspuns:

E problema din Nero

| DjZen a răspuns:

Instaleazati CdBurnerXp e free si poti sa faci obsolut tot in el

| byeddy a răspuns:

Incearca ashampoothinking

| scama100 a răspuns:

Deci uite ce trebuie sa faci
ia-ti nero star smart http://www.brothersoft.com/nero-startsmart-59638.html
apoi cauti codu lui pe WWW.SERIALS.WS
si totul o sa-ti mearga si eu tot asa am facut;)

| catalin123443211234 a răspuns:

Pai incearca sa faci cu power iso.dar merge numai mp3

| lck2290 a răspuns:

Am aceaiasi problema, doar ca eu am cd-rw. happy
Si nu am rezolvat...

| Rbx_RobBy_1993 a răspuns:

Frate fi atent, e o prostie majoritatea romanilor stiu de nero, incearca alte programe, scrie pe google programe de facut cd-dvd, si o sa gasesti 100%