| mercenar17r a întrebat:

Salut.Am o problema cu placa video, când pornesc PC ul îmi scrie așa "please power down and connect the pcie power câble for this ghraphic card" placa având alimentare de 6 pini și e conectata, se învârt si venturile plăcii...de la ce are putea fii placa defecta sau trebuie să cumpăr un adaptor de 6 pini? țin să menționez că placa e luată de 2 săptămâni și mi-a mers perfect

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

PC1E este slotul unde intra placa. Scoate-o și pune - o la loc calumea. Dacă nu e asta, sunt doi conectori de 6. Tu conectezi ce ai nu este o problema. Dacă nici asa nu merge, poți sa încerci o sursa mai mare ca cea pe care o ai tu. Dacă placa a tras de sursa în astea 2 săptămâni pentru ca are mai mulți watt decât ce veche, s-a dus pe apa sâmbetei sursa și trebuie una cu mai multa putere

2 răspunsuri:
| mercenar17r explică (pentru SuNaM):

Am aflat ce are.Nu mai merge alimentarea plăcii, am incercat placa la alta sursă, am cumpărat și cablu de 6 pini că na poate era din ăla și tot nu merge.O dau în garanție după sărbători că n am ce sa i fac, ce noroc am smr laughing))

| SuNaM a răspuns (pentru mercenar17r):

Ba îmi pare rău.