| c0pil1n a întrebat:

Am o problema la calculator

Vreau sa imi fac update la windows (am windows 7 64 bit.) Windows original. Si am dat la change setting " Install updates automatically(recommended), iar apoi am dat la "WINDOWS UPDATE" si imi apare "cheacking for updates" si merge cam de o ora... nu se face nimic. De ce nu pot sa dau update la el?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti face instant update-uri.
Cautarea si descarcarea automata se face deseori imediat dupa pornirea calculatorului, in background, si nu prea se poate sesiza. Iar instalarea efectiva se face la oprirea windows-ului, cand trebuie sa astepti chiar si peste o ora (in functie de calculator si numarul pachetelor ce se instaleaza.

4 răspunsuri:
| c0pil1n explică (pentru Bula):

Apoi il las asa pornit?

| c0pil1n explică (pentru Bula):

Calculatorul e nou. L-am cumparat acum 4 luni si l-am setat de prima data sa nu isi faca update-uri. Si azi am auzit ca daca windows-ul este original ii bine sa isi faca singur update-uri.

| anamariata a răspuns:

Descarca windows 10 d e aici: ...microsoft/ si in loc de fresh install, dai update

| K0sti a răspuns:

Un windows se instaleaza pe curat, nu prin update, daca vrei sa faci treaba cum trebuie si sa nu ai surprize!