| Sebytiristu a întrebat:

Salut,am o problemă la pc, cand îl închid se aude un sunet ciudat, un scartait, ceva țipător, oare de la ce poate fi? Am montat acum 3 zile un ssd, mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Daca l-ai montat corect si l-ai fixat bine nu are nici o legatura. Mult mai probabil, ai miscat ceva pe acolo cand ai montat SSD-ul, dar nu avem de unde sa stim fara sa auzim sunetul... Alte probleme au mai aparut?

Bula
| Bula a răspuns:

Sursa unui sunet (mecanic) se poate depista doar la fata locului.
Trebuie desfacuta carcasa si "ascultat" bolnavul.

| Sebytiristu explică (pentru Ineys):

Cand intru in bios si apasă f2 pentru modul de bios avansat se blochează complet, am montat un procesor ryzen 3 2200g, o placa video gtx 960, placa de baza gygabyte si un hardisk si memoria de 8 g ram da 2600 mhz, sunetul ascuțit se aude cand îi dau shutdown, se aude putin si atat