| Codrut97tod a întrebat:

Salut, am o problemă la pc foarte ciudată, am fost cu el si nu a știut nimeni exact ce are.
Dacă bag cablu de net in el si bag si tastatura nu imi recunoaște tastatura, dacă scot cablu de internet imi merge tastatura. Dacă scot placa video si bag tastatura imi merge iar dacă bag la loc placa video nu mai merge. Tastatura e pe usb. Dacă bag tastura in usbul din fața la pc imi merge dar nu foarte bine, testează mai mult decat apas eu si se apăsa pe taste uneori singura de ma baga pe net sau mai stiu eu ce. La alt pc merge perfect tastura, dacă bag in pcul meu o tastatura cu ps2 imi merge, dar pe usb nu. Astept un raspuns bun, dar sincer cred ca o sa sparg pcul pana o sa vina acel răspuns bun.

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Placa de baza defecta, ceva scurt electric, pe acolo.

Auzi, nu inteleg ceva: cum adica scoti placa video si merge?
Ca fara placa video nu porneste. Ai si on-board si separata si o scoti cumva pe aia separata si iti merge cu cea on-board? Daca e asa, cu atat mai mult probleme la placa de baza.

| Codrut97tod explică (pentru flixbuster):

Da, am o placa video dedicata foarte mare si mi-a zis un amic ca consuma foarte mult curent și d asta face asa, dar ciudat e ca daca scot internetul merge tastatura, dacă bag cablu de internet nu mai merge tastatura...

| flixbuster a răspuns (pentru Codrut97tod):

Fa rost de o sursa mai puternica si vezi asa.

| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa ai si ultimul update de bios, desi nu cred ca o sa te-ajute; probabil vreun "circuit" sau orice altceva similar dus pe placa de baza.

| Codrut97tod explică (pentru flixbuster):

Am sursa noua, am schimbat cablu de net si face la fel...Nu pot sa inteleg ce are

| Codrut97tod explică (pentru CM7YRE):

Si eu m-am gandit la update de bios dar nu ajuta la nimic... dacă scot cablu de internet merge tastatura dacă bag cablu de net nu mai merge tastatura...Am schimbat tot cablu de net si degeaba..asa ceva n am mai intalnit