| trisoru a întrebat:

Salut, am prins ideea cu schimbarea windows-ului, acum problema e ca e o copie de windows 7 ce am instalat eu si nu pot instala update-uri pentru USB sad Nu imi citeste stick-ul si mouse-ul si am nevoie de stick sa instalez inapoi windows 8, am verificat cel putin 30 tutoriale si nu am reusit sa fac, practic nu imi merge portu USB, mouseu si sticku nu merg, noroc ca e laptop si ma folosesc de pad happy Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cum ai vrea sa mearga daca NU ai INSTALAT DRIVER-ul necesar pentru usb-uri? Nu-ti pot spune exact cum se cheama pentru ca la fiecare pc altfel se cheama, deci daca ai cd-ul cu driver-e instaleaza toate daca nu cauta pe net : download driver usb for marca pc-ului! Bafta!

| horia2012 a răspuns:

Daca ai fi instalat un Windows original nu ai fi avut problema asta. Toate Windows-uriel au drivere generice pentru USB, mouse, tastatura...)
Descarca de aici un Windows 7 original, scrie un DVD sau fa un stik bootabil si instaleaza-l cum trebuie
(prin bootare). Dupa care instalezi de pe site-ul producatorului laptop-ului "chipset driver"

| trisoru explică (pentru horia2012):

Bun frate, dar problema e ca nu citeste stick-ul daca nu functioneaza portul USB, eu acum downloadez windows-ul dar cum il pun pe stick? happy

| horia2012 a răspuns (pentru trisoru):

Uite aici o modalitate de a repara driverele USB (chiar daca se refera la PC, adaptezi)
http://www.sevenforums.com/......blems.html