| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Am probleme cu updateurile de la windows inca de la inceput si n-am idee ce sa-i fac. Mereu ba se descarca (sau deloc) ceva din el, se opreste si dupa da eroare (in caz de conteaza, am windows 10 pro)
https://imgur.com/a/fdxidMb

5 răspunsuri:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Am patit chestie similara cu win7, unde era necesar sa instalez SP1 ca sa functioneze mai departe,in cazul tau,poza e neclara si nu pot identifica eroarea si astfel nu pot afla ce anume o cauzeaza,oricum,ceva lipseste, so nu pot deslusi din SS, te rog sa faci o poza/SS decupat, incat sa se distinga doar textul, ca sa pot afla problema.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru Coca_Marian_1984):

Dai click pe poza ca normal s-a incarcat cu rezolutia full

| flixbuster a răspuns:

Prima intrebare pe care ai primi-o de la suportul Microsoft: ai licenta?

Eu te intreb din alt motiv: daca e instalat pe naspa, din surse aiurea si modificat dupa sfaturi de pe net, e normal sa ai probleme.

In plus, esti cu 3 versiuni in urma. Din poze se vede 1809, intre timp au trecut 1903, 1909 si acum versiunea curenta este 2004.

Iti recomand sa faci un in-place upgrade folosind tool-ul oficial de la Microsoft si astfel sa ajungi la 2004 cu speranta ca se rezolva si problema update-urilor. Nu e nevoie sa-ti faci mediu de instalare, doar descarci unealta Microsoft de la ei de pe site si iti propune unealta sa-ti faci upgrade cand o executi.

Succes!

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru flixbuster):

Un link de la acel tool de la Microsoft?

| flixbuster a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Vezi aici:

https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

Citeste cu atentie sectiunea "Utilizarea instrumentului pentru a face upgrade la Windows 10 pe acest PC".