| Nycu77 a întrebat:

Oare daca imi voi cumpara un joystick se va potrivi la orice tip de laptop? sau imi trebuie un anumit joystick pentru laptopul meu? Si inca ceva... dupa ce il cumpar trebuie instalat ceva pe pc? sau merge direct doar sa conectez USB

Răspuns Câştigător
| Foughtknight a răspuns:

Joystick-ul se potriveste la orice tip de laptop sau calculator, iar in ceea ce priveste instalatul de "ceva" depinde de model, cel mai probabil (95%) va trebui sa instalezi un driver. Apropo si mai trebuie sa cauti in setarile jocului ceva(la controale).
Stii tu, acolo unde setezi ce face fiecare buton, numai ca selectezi joystick-ul in loc de tastatura.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie sa se potriveasca la orice laptop si unele au un CD cu drivere si programe de instalat ca sa mearga.

| Treistariustar a răspuns:

Da se potriveste pe orice tip de laptop deoarece merge pe usb, nu trebuie sa instalezi nici un driver http://bit.ly/1vZB88j

| Nycu77 explică (pentru halogen001):

Mersi happy