| dny221 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare pentru voi daca ma puteti ajuta rapid?
am o placa de baza cu procesor cu ram cu tot ce trebuie ( a fost pusa intr-o cutie) dar unde era depozitata era foarte frig (-10 -15) au stat toata iarna acolo acum 2 zile le-am adus la caldura le-am montat si culmea nu mi se aprinde monitorul e posibil sa se fii stricat? monitorul merge sigur si toate componentele mergeau 100% cand le-am lasat acolo un sfat ce ar trebui sa verific? tin sa mentionez ca nici cu alta placa video nu se aprinde monitorul.

3 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

Atunci monitorul este de vina daca nici cu alta placa video nu se aprinde.

| dny221 explică (pentru CosminFlo):

NU e de vina monitorul. am specificat ca functioneaza perfect monitorul l-am pornit cu alt pc...

| dny221 explică (pentru CosminFlo):

Piesele nu prea au fost folosite am incercat cuj 3 surse diferite... de 400w de 500w si de 450w...nu merge, dar stiu 100% ca hardul, monitorul merg 100% vreau sa stiu ce pot sa verific ca sa mearga ca 3 placi video am testat si nici una nu a mers nici cu cea a placii de baza nu se aprinde posibi sa se fii dus draq placa de baza? dar coulerul de la procesor si cel de la placa video pornesc amn2.