| NoName5435426976425 a întrebat:

Salut,am un laptop mai vechi(Sony vaio) care are windows 7 home premium si este in germana!
Puteti sa imi spuneti si mie cum o pun pe engleza?
Am intrat in panoul de control si am dat acolo pe regiune,ceas si limba, cand am intrat in Windows live language(in germana scrie sprache) si am selectat acolo English tot se pune sa descarce ceva Windows Essentials 2011 dar oricat il las nu se descarca, tot 0% ramane
Multumesc

16 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

E altceva aia. La windows poti sa schimbi limba doar daca il reinstalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci limba engleza, fie din Windows Update, la optional features, English language pack, fie manual: https://www.froggie.sk/7lp64sp1.html

| NoName5435426976425 explică (pentru mentholinks):

Nu se poate, pai eu am un alt laptop pe care il folosesc zi de zi, are windows 10 si pot schimba limba din setari cand vreau dar aia e problema ca windows 7 nu are setari ca asta 10

| NoName5435426976425 explică (pentru anonim_4396):

Si daca asta o descarc cum o pun in aplicare?

| JicaContra a răspuns (pentru mentholinks):

'ello, bun venit pe planeta pamant, aici e anul 2020 NU 2002
da, in 2002, pe windows XP nu puteai schimba limba decat cu reinstall
de la windows 7 in sus poti sa o schimbi fara reinstall

la windows 7 trebuie sa te duci pe windows update si sa descarci alta limba, o sa se schimbe in limba aia aprox 80-90% (anumite chestii nu se schimba, cum ar fi command promt-ul) insa daca zici ca la tine nu se descarca, atunci windows update e busit, si trebuie sa il repari

| NoName5435426976425 explică (pentru JicaContra):

Si cum pot sterge windowsul de pe ea?

| NoName5435426976425 explică (pentru JicaContra):

Si nici netul nu merge pe ea! Mai mult ca sigur e virusata

| NoName5435426976425 explică (pentru JicaContra):

Tot intra pe site-uri pornoo cand nu m-am uitat niciodata la asa ceva de pe laptopul alalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru JicaContra):

Chiar ca 2002, si pe xp se putea face cu vreo 10 ani in urma.
Cauti pachete de limbi la Microsoft si instalezi.
Haios ca mie mi-a dat un link cu Microsoft pare ca-i in filipineza pagina.
https://www.microsoft.com/fil-ph/download/details.aspx?id=17036
Scuze ca nu-mi apare alta pagina de la Microsoft.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are tot felul de limbi, numai romana si engleza nu vad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu prima oara pe XP schimbam limba cu Windows Update.
Catre NoName acum: sigur e virusat daca intra pe asa site-uri, si cred ca ai gasit laptop de-ala aruncat pe undeva pe Facebook Marketplace, nu? laughing Am vazut niste tipi venind la service cu asa virusi... Recomand sa reinstalezi Windows-ul doar dupa ce stii exact modelul si ai driverele. In primul rand, daca are DVD ROM, pune de pe alt pc/roaga pe un prieten sa puna Emsisoft Emergency Kit. Daca n-ai net, antivirusii buni nu vor putea descarca actualizari la definitii, poate sa deviruseze, dar nu complet. Da scan complet. Dezinstaleaza toate programele de nu scrie nume de firme de hardware pe ele (Nvidia, Radeon, Intel, Sony etc.). Tot pe acelasi dvd pune si-un setup de Revo Uninstaller si CCleaner. Cu CCleaner, cureti tot, absolut tot. Cu Revo vezi ce mai e instalat si dezinstaleaza si pe-alea. Ce-s fisiere de ale tale, du pe un DVD, ce nu, sterge-le (chiar daca iti zice ca poate fi fisier de sistem, nu are sistemul ce sa caute sa salveze in Documents, Pictures etc. deci e virusache pe acolo). Transfera si Speccy tot pe DVD si vezi ce componente ai, cu alt PC cauta driverele. Apoi fa un DVD bootabil (nu recomand stick ca poate intra in windows daca nu esti rapid cu spamatul pe del sau f2 si ti-l viruseaza) si instaleaza Windows 7 in engleza sau romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine a mers cand l-am sters din control panel, dar eu am avut o problema super grava ca-mi apareau ferestre, nu era doar pagina de pornire la browsere, aia e de la extensie. Cunosc problema. Si nu cred ca se pricepe asa bine cu tot ce i-ai pus acolo, daca se pricepea macar sa aiba un antivirus ii bloca din start nu-l lasa sa instaleze. Da, mai intra niste fisiere si prin alte parti, si cand scaneaza antivirusul le gaseste si sterge automat. Dar cred ca e prea mult pentru el ce scriem noi.

| NoName5435426976425 explică (pentru anonim_4396):

N-am gasit pe marketplace pe Facebook ca l-am gasit intr-un dulap undeva prin casa!
Dar nu merge bine apoi ii sterg system32 ca vreau sa vad si eu ce se intampla mai exact, pana acum numa in videoclipuri am vazut asa ceva ca nu aveam o troaca pe ce sa il faclaughing

| NoName5435426976425 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca ii sterg system32 mai pot pune alt windows pe ea? Daca nu si asa e bine ca oricum n-am ce face cu ea si e veche(vreo 8 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Nici nu cred ca te lasa hoarda de virusi sa stergi ceva din C: Windows... Daca e de 8 ani, poti pune un Linux (are deja drivere preinstalate pana sai pentru hardware-ul din prezent, merge perfect pe ceva asa vechi), doar ca, daca nu aveai transparenta in Windows 7, recomand sa mergi pe desktop-uri precum XFCE (Xubuntu, Manjaro XFCE, Linux Mint XFCE). Daca avea transparenta, KDE pentru performanta si consum redus, Manjaro KDE merge impecabil. Gnome ca sa arate similar cu macOS si sa se rupa in figuri cu animatiile, Manjaro GNOME merge impecabil, Ubuntu e meh cam greoi ca ruleaza pe Debian.

| JicaContra a răspuns (pentru NoName5435426976425):

"în 7 August | NoName5435426976425 explică (pentru JicaContra):
Si cum pot sterge windowsul de pe ea?"
install Linux cu repartitionarewinking... adioz windowz