| uchihashisui a întrebat:

Am un prieten care mereu ma intreaba pe mine acest lucru. El are un pc mai vechi si vrea sa-si ia o placa ram de un giga ddr2. Ii merge ddr2 pe placa lui de baza athlon 64 din 2005.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Pai placa lui de baza are suport doar pana la 2gb Ram atata mai mult nu merge. Uite si linkul exact cu specificatiile placi de baza.

http://www.msi.com/product/mb/RS482M-F--L--FI--IL.html#/?div=Detail

7 răspunsuri:
| Sandrailii a răspuns:

Daca placa de baza e compatibila cu DDR2, no problem.

| itsoft a răspuns:

Da da si modelu placi de baza... iti spun exact daca da sau nu

| uchihashisui explică (pentru itsoft):

M-am dus la prietenul meu am descarcat everest iar la numele placi de baza scrie necunoscut tip bus AMD hammer daca te ajuta

| itsoft a răspuns:

Din pacate nu ma ajuta nu imi pot da seama,

| uchihashisui explică (pentru itsoft):

Atunci poate te ajuta id placi de baza : 63-0100-000001-00101111-081905-ATHLON64$1ABZR002_A7145AMS V1. 4 08 1905 14:36:55

| itsoft a răspuns (pentru uchihashisui):

Nici asta nu ma ajuta daca te poti uita exact pe placa de baza trebuie sa scrie Model Name :...

| uchihashisui explică (pentru itsoft):

Ammers la prietenul meu si am gasit trei nume sau trei coduri : rs482m-il, 686 ambios 1999 th35 1755, si athlon 64 cum tu te pricepi alege tu care e cel bun