| chichea a întrebat:

Am un televizor HB Ingelen si nu stiu codurile de la telecomanada universala pentru acest model de TV daca m-ar putea ajuta cineva as fi recunoscator...Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Apeşi butonul Code şi îl ţii apăsat până rămâne aprins led-ul corespunzător aparatului ales ( TV1, TV2, Aux etc. ) apoi rapid apeşi butonul de deasupra ( cel cu Off, adică stop sau power - tot roşu ). şi îl ţii de asemenea apăsat până apare o schimbare de stare la Tv. Imediat apeşi iarăşi butonul Code şi led-ul respectiv va clipi de patru ori memorându-se codul găsit manual. Apoi laşi liber butonul şi verifici corespondenţa butoanelor de pe telecomandă cu comenzile Tv-ului.
Succes!

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce serie ( tip ) este telecomanda ta universală?

| chichea explică (pentru Arthur):

Pilot-SuperTel

| Arthur a răspuns:

Se poate să fie echivalenţă Vestel. Încearcă codurile de la Vestel ( dacă nu ai cartea ţi le trimit eu ). Dacă nici aşa nu vrea trebuie să execuţi o căutare manuală a codului ( e trecut în carte la B - Universal autosearch. Full autosearch. ).

| chichea explică (pentru Arthur):

Nu am carte daca a-i putea sa mi le trimiti astept

| Arthur a răspuns (pentru chichea):

Ai aici :
102, 103,115, 127, 149, 165, 186, 222, 229, 230, 532, 568, 615.
Dacă nu acceptă nici unul o să revin să-ţi explic cum funcţionează căutarea manuală a codului.

| chichea explică (pentru Arthur):

Trebuie sa iti multumesc...pentru coduri dar telecomanda accepta unele coduri insa merge de parca ar fi dereglata...astept explicatia manuala