| FraNNNNNk a întrebat:

Anul trecut am bagat peste 4.000 de lei in pc si mi-am instalat windows 8. Mergea totul perfect ceva timp, dar dupa in jocuri mai de "valoare" sa zic asa, ca Euro Truck Simulator 2, Counter Strike : Global Offensive, Farcry 3, mi se blocasera in joc dupa 10 minute. Si acum am ajuns sa nu mai pot juca nici un joc. pot juca doar cs 1.6 si pe servere de MU. Pe restul mi se blocheaza dupa 10-15 minute, dupa ce am intrat in joc straight face De la ce poate fii? Cum pot sa rezolv? Chiar am nevoie de ajutor. dau funda normal celui care imi va schimba soarta

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fi sincer și răspunde la câteva întrebări ca sa aflii cauza.
De unde ai Windws-ul 8, că se știe clar că legal NU este disponibil
Jocurile ce le deții sunt licențaite sau furate?
De asta depinde soluția.
De ce ia citeste un pic artuicolul ăsta:
http://www.zeit.de/......sa/seite-1
sau dacă nu știi germană pe ăsta
http://www.testosteronepit.com/......windo.html
Deci vrei Wingoz 8 nu fura nimic că Microsoft te vede și te controlează. Nici alții nu or crezut pâna ce or pațit ca tine.

| raduradu2014 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul...

| leuzzz a răspuns:

Nu te cred ca ti-ai bagat 4.000 lei in pc

| tz3ava a răspuns:

Ti se incalzeste pcu de masa tare? sunt programe cu care poti verifica temperatura de la cpu etc.
Cred ca ar fi o idee buna sa schimbi windowsu cu 7 sau 8.1 asta daca nu cumva win-ul tau sa upgradat la 8.1.
Daca ti-ai facut pc-u pe parti atunci ai nevoie de un expert.

| FraNNNNNk explică:

Windows 8 am de la un prieten al parintilor. Majoritatea jocurilor mele sunt de pe steam, ca si cs 1.6, team fortress 2, the witcher 2 etc. Si alea se blocheaza. straight face Chiar am vrut deja la un momendat sa pun windows 7. poate ca e din cauza win-ului meu. Mai astept pareri.

| UngureanuFlorin a răspuns:

Serios frate? NU ai bagat tu 4000 lei in pcul ala. Daca bagai atat nu jucai tu Cs GO ETS 2 etc. laughing EU am un prieten care a bagat bani in pc. Bani multi si joaca jocuri pe masura ( COD Ghosts BO2 etc. la rezolutie maxima )

| AlexandruManase a răspuns (pentru leuzzz):

Postezi să te afli în treabă?

| AlexandruManase a răspuns (pentru leuzzz):

O, Dumnezeule! De ce postaţi dacă nu sunteţi pe lângă? Să scrieţi că nu credeţi că a băgat 4000 lei? Exact cum spunea cineva pe aici, încearcă să verifici temperaturile (Aida64), iar dacă sunt mari (anormale) schimbă pasta termoconductoare. happy

| FraNNNNNk explică:

Revin.
Mi-am pus windows 8.1.
Iara mi-o mers primele 3 luni bine, jucam fara probleme, acum 1 saptamana iar a inceput sa mi se blocheze. mi se blocheaza brusc screen-ul si nu pot face nimic decat restart.

| FraNNNNNk explică:

Aaa da, tin sa mentionez ca am monitor deprin 2007-2008 BenQ.