| unromantraditional a întrebat:

As vrea sa folosesc Windows 8 pe un PC Amd Sempron 3400+, 5. 3GHz, 1, 5 Giga Ram, Geforce 5500 256mb, 32 biti. Ar merge fara probleme? Ce alt Windows in afara de Windows XP imi recomandati? Sa mearga bine, normal.

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

NU. De ce? Pentru ca Windows XP a fost lansat in 2001, ce fel de calculatoare erau atunci? Nu cum sunt astazi, performante si puternice. Windows 7 a fost lansat 2009.
Daca pui XP o sa mearga mai repede deoarece nu consuma resurse cum consuma 7. Tu poti sa pui care vrei din astea 2, sunt bune.

9 răspunsuri:
| AndreiM77 a răspuns:

Ar merge, dar recomad ca 8 sa fie folosit pe PC cu 2 GB ram, pentru o esperienta si o folosire buna, iti recomand sa instalezi windows 7 ultimate.

| CHECK a răspuns:

Nu folosi 8 probabil o sa isi dea restart din cand in cand sau sa iti mearga greu pc-ul.

| CinevaNou a răspuns (pentru AndreiM77):

Normal ar fi ca windows8 sa manance mai putin ram, doar e optimizat pentru tablete.

| AndreiM77 a răspuns (pentru CinevaNou):

Asta e adevarat, dar se pare ca nu.

| CinevaNou a răspuns (pentru AndreiM77):

Ai testat sau ai surse?

| AndreiM77 a răspuns (pentru CinevaNou):

Am testat pe pielea mea.

| CinevaNou a răspuns (pentru AndreiM77):

Ciudat, eu tin minte ca vazusem fix invers. Era 8.0 sau 8.1? cu sau fara driveri&sh1t?

| unromantraditional explică (pentru AndreiM77):

Cu Windows 7 ultimate mi-ar merge mai bine decat cu XP?

| unromantraditional explică (pentru AndreiM77):

Am inteles. Eu folosesc Win XP si credeam ca daca folosesc unul mai avansat o sa mearga mai bine pc-ul dar vad ca e mai ok sa raman la Win XP. Multumesc!