| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

azi am instalat windows 8 și nu mi-a arata chestia aia unde pot sa formatez partiile și s-a copiat tot ce aveam de pe sistemul meu de operare precedent plus la asta s-a mai facut un folder cu numele windows.old care contine programm files, programm fies (86) Users etc. deci vreau sa stiu cum sa formatez partitiile la windows 8 in timplul instalarii și cum sa scap de folderul windows.old.

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Dacă nu ți-a dat opțiunea de formatare a parițiilor(formatare sau creare/ștergere) atunci foarte probabil DVD-ul cu Windows 7 să nu fie creat bootabil, ți-a arătat chestia cu Press any key?
Folderul Windows.old îl ștergi de tot cu SHIFT + DELETE. Click dreapta pe el, Properties și la General debifează Read-Only (și dai Ignore dacă îți apare), asta dacă nu te lasă să ștergi folderul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici cum faci sa instalezi corect windows 8.
http://www.videotutorial.ro/? p=9847