| yomaxx a întrebat:

care este voltajul maxim sigur pentru sempron 145 nedeblocat.la 1,55v ar merge fara probleme sau se va arde?

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

E mult 1.55V în stock. Cam 1.35V ar fi normal, însă poți sa îl mai scazi pe la 1.2V-1.3V din BIOS. 1.55 ar fi mult chiar și cu overclock.

| yomaxx explică (pentru trolololo):

Nu in stock... in overclock 4. 2ghz

| trolololo a răspuns (pentru yomaxx):

Pai dacă e asa e bine, dise e cam multicel. Încearcă sa îl mai scazi, apoi faci un test de stabilitate de juma de ora sa vezi dacă nu se blochează.
Cu temperaturile cum stai?

| yomaxx explică (pentru trolololo):

52 full load

| trolololo a răspuns (pentru yomaxx):

A, pai atunci dacă e stabil și asta e temperatura reala, nu îți face griji nu o sa crape. Il poți tine asa, dar eu recomand sa mai scazi din tensiune.