| Stufii a întrebat:

Chiar ajută programele gen "Game Booster" pentru PC? Sunt eficiente? Pot deteriora componentele? big grin

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Nu ajuta, daca vrei sa se miste jocurile mai bine, ai grija de jocuri, tot ce fac game booster este sa iti opreasca programele din background care nu sunt vitale sistemului pe care tu probabil nu stii sa le inchizi, unele iti mai defragmenteaza folderul cu acel joc cu care vrei sa te joci, dar pana si game booster ala iti ia din resurse. E mai mult un efect placebo, am folosit si eu pe ala de la razer si nu am vazut nici o diferenta la un joc mmo, dar probabil era din cauza jocului. De daunat nu are ce sa dauneze.

6 răspunsuri:
| Jonwtg a răspuns:

Toate chestiile gen "Game Booster" pot doar elimina aplicatiille din background si nu repara nicio forma de lag pe care o ai (daca o ai).
In concluzie poti sa instalezi porcarii din astea, dar nu te ajuta cu nimic. Daca vrei poti sa te convingi.

| Stufii explică (pentru EnvyU):

Am văzut pe youtube la un tutorial un astfel de program și voiam să știu dacă face vreo diferență!
Majoritatea jocurilor pe care le descarc au crack. E posibil ca lag-ul să provină de la acesta? De exemplu GTA IV, laptopul meu (are i3 4010U 1, 7 Ghz, AMD R5 240 1GB si 6 GB RAM) ar trebui să-l ruleze undeva la medium dar are lag și la low! :\
Mulțumesc big grin

| Stufii explică (pentru Jonwtg):

Mulțumesc! big grin

| IonutzMariusz a răspuns:

Nu, după părerea mea dacă PC-ul nu se încadrează la cerințele minime acelui joc poți folosii zeci de mii de aplicații gen Game Booster fac fix 0

| EnvyU a răspuns (pentru Stufii):

Oh da, gta 4 merge foarte prost mai ales cracuit, dar nici laptopul nu e cine stie ce, oricum ai avea mai multe sanse sa joci gta 5 pe low decat gta 4

| Stufii explică (pentru EnvyU):

Mulțumesc pentru ajutor! big grin