| vadeniuc93 a întrebat:

cine stie sa imi zica si mie de ce in Adobe Photoshop CS 5 atunci canda dau rezolutia mare la brush tool , eraser tool etc nu imi arata cercul intreg ci doar o parte din el. FUNDA***

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Mica nu ar fi... Incearca alta versiune de photoshop... poate e vreun BUG. Problema e urmatoarea: cand folosesti brushul (care se vede partial), se coloreaza toata partea din interiorul cercului? Sau doar putin in centru?

8 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Lucrezi cu imagini la rezolutie foarte mica si d-aia...

| vadeniuc93 explică (pentru AlexCrb):

Poi eu la una cu rezolutia 1920x1080 deci la orice rezolutie ar fi imaginea. De la 150px la brush incepe sa nu mai fie complet brush-ul.

| vadeniuc93 explică:

Dar nu intra in nimic despre photoshop ci imi arata niste filme sad

| AlexCrb a răspuns (pentru vadeniuc93):

Rezolutia PC-ului e tot mare? Sau rulezi pe rezolutie mica? (gen 800x600)?

| vadeniuc93 explică (pentru AlexCrb):

La pc 1280x1024

| vadeniuc93 explică (pentru AlexCrb):

Toata partea... doar ca imi vine mie rau cand colorez happy. Mda as incerca dac am afla la altu sa il activezwinking

| vadeniuc93 explică:

Nu stiu de ce dar CS5 mi se pare mai bun. Intr-un timp am avut si eu CS3. Iti dau funda oricumwinking

| AlexCrb a răspuns (pentru vadeniuc93):

Mno... eu am in PC si CS2 si CS5. Folosesc CS5 doar pentru lucru 3D. In rest mi se pare aproape la fel ca CS2...