| tony98 a întrebat:

credeti ca daca imi pun la PC 4 gb de ram o sa mearga cu mult mai bine? Ma refer la jocuri si la navigatul pe net si la navigatul prin pc(singurul joc o sa fie fifa 14 demo pentru ca de jucat ma joc pe X360)
Specificatii:
Operating System: Windows 8 Pro 32-bit (6.2, Build 9200)
System Model: MS-7392
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2. 20GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Ram:1 gb
Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 8500 GT

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu zic sa pui doar 2gb de ram in plus, casa ai de toti 3.
Daca o sa faci trecerea de la 1 la 4 gb ram, va trebui sa treci pe sistem de oeprare pe 64 bit.
Si pe 64 bit, acleasi procesor se va descurca putin mai greu(un procesor x, care nu e tocmai varf, precum al tau, pe 32 bit va rula mai usor decat pe un sistem de operare pe 64 bit).
Dar tu alegi cum vrei.
Oricum, singura mare performanta vizibila va fi cand, in browser o sa vrei sa deschizi mai multe file, si sa tii deschise mai multe programe. In fifa, sa nu te astepti sa "darami pamantul", deoarece jocurile au nevoie si de gpu, si de cpu, nu numai de ram.

3 răspunsuri:
| Mihaitzu1997 a răspuns:

Da o sa mearga mai bine cu 4gb ram

| Gabi05 a răspuns:

Poti pune si 4gb ram, o sa se miste putin mai bine, dar asta tine de procesor, si placa video, nu te astepta sa deschizi fifa si sa dai toate detaliile la ultra doar pentru ca ai 4gb, pentru asta placa video si procesorul.

| tony98 explică (pentru sltlp):

Am inteles. Oricum sa joc jocuri nu tin foarte mult pentru ca am consola.