| CosminPupe a întrebat:

Salut.
Deja stiti ca am o problema happy Si anume:
1. Am instalat Microsoft Essential Security pe PC in locul Avirei, care sugea prea multe resurse.
2. Mi s-a cerut sa restartez PC-ul. Zis si facut.
3. Microsoft vrea sa verifice daca Windows-ul meu e original. Si imi da optiunea de a-l verifica online, telefonic si log off.
Online nu pot, pentru ca nu ma pot conecta la net, deoarece Windows-ul nu se incarca pana la Desktop (deci nu ma pot conecta prin Rds). Telefonic nu are rost, iar log off-ul ma intoarce din drum.

Intrebarea mea este: cum pot sa scap de Microsoft Essentials Security, cum sa il dezactivez, in Safe Mode nu ma lasa. Sau cum sa ma conectez la net.
Mentionez ca singura fereastra "click-uibila" este aia in care iti alegi userul. Il aleg, iar apoi imi apar cele 3 optiuni la care faceam referire mai sus.

Multumesc

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai încercat să îl dezinstalezi în safe mode?

| CosminPupe explică (pentru DeyCj):

Pardon, nici in safe mode nu imi da voie sa intru. Cand am reusit sa intru a fost in Command Prompt, insa de acolo nu ma puteam conecta la net, si nici nu ma lasa sa il dezactivez din Add/remove...

| CosminPupe explică (pentru jabiilord):

As evita momentan sa ii dau un format...

| jabiilord a răspuns (pentru CosminPupe):

Atunci incearca cu sistem restore. pentru asta eu foloseam ERDcommander. e un cd butabil vezi poate il gasesti pe tor rent

| CosminPupe explică (pentru jabiilord):

Mersi. Am sa incerc si varianta ta, poate iese ceva.