| SasukeCS2 a întrebat:

Intr-un text document daca vreau sa ajung la un anumit rand cum fac? De exemplu daca vreau sa ajung la randul 250, inafara faptului ca as putea sa numar randurile pana ajung acolo, exista alta cale mai usoara?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Poti incerca functia editorului
"Find"-cauta, sau "find next" cauta urmatorul. Alegi 2-3 cuvinte dintr-o propozitie, le marchezi cu mouse si
cu "copy/paste" le duci in campul "find" sau "find next".
-Si din aproape in aproape ajungi la randul tau.

| SasukeCS2 explică (pentru horia2012):

Dar in Word se poate?

| horia2012 a răspuns (pentru SasukeCS2):

Da, se poate si in in Word.
Marchezi ce vrei sa cauti si ai functia Find ( "ctrl + F")
Si ai posibilitatea s-o cauti in tot documentul sau pe pagina.

| SasukeCS2 explică (pentru horia2012):

Ma refer la faza cu randul nu cu ce vreau sa caut.

| horia2012 a răspuns (pentru SasukeCS2):

Pai ce cauti nu se afla intr-o propozitie, intr-un rand.
Ajungi la acel rand cautand un cuvant sau o expresie.
Astea sunt singurele posibilitati. Ca sa gesti un rand anume, ar trebui ca
fiecare rand in parte sa fie indexat si marcat. Ceea ce nu se poate.