| VaduvaCristian a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o problema am 4 GB RAM la calculator windows 7 si imi foloseste decat 3, 1 GB il tine degeaba cum fac sa-i foloseasca pe toti, sau macar 3.5GB asa citea inainte acum citeste 3GB

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii va folosi pe toti daca schimbi SO de pe 32 biti pe 64 biti.

7 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Salut, dar ce windows aveai inainte? (cand citea 3.5GB)

| LDCCristi a răspuns:

Deci tu acum ai instalat windows 7 pe 32 de biti
ca sa-i citeasca pe toti trebuie windows 7 64 bit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu pentru tine este să te apuci serios să urmărești tutoriale pe youtube și să inveți cum se instalează un windows și ce este ăla un sistem de operare. E bine să inveți ce înseamnă 32 bit și 64 bit. Este bine să inveți ce înseamnă arhitectură unui procesor plus multe altele. O să-ti prindă bine in viață dacă inveți unele chestii. Pot eu acuma să-ți zic 10 ore ce este ăla windows pe 32 bit și windows pe 64 bit că tu tot nu o să ințelegi pană cănd nu vei urmări cu atenție un tutoriale pe youtube. Pe urmă trebuie să inveți ce e ăla windows 7 imagine originală plus multe altele! Contează mult și ce windows folosești!

| KobraXS a răspuns:

Instaleaza-ti pe PC un windows pe 64 bit.

| VaduvaCristian explică:

Bai prieteni stiu bine ce e ala windows pe 64 si 32, am pe 32 si nu am instalat windows-u tot ala e da nu inteleg de ce nu imi citeste toti ca acum 2 saptamani mi-a citit tot windowsu asta pe 32, trebuie sa-i fac ceva dar nu stiu ce! nu e vorba de windows pe 64 ca nu am 10 gb ram am 4 si imi citeste maxim 3.5GB da nu stiu sa-l mai fac ca l-am mai facut!

| VaduvaCristian explică (pentru Reek54):

Tot asta!

| VaduvaCristian explică (pentru anonim_4396):

Prietene taci ca esti obosit, ma pricep mai bine ca tine iti zic 100% dar l-am facut o data sa citeasca 3.5 GB pe 32 bit dar numai stiu sa-l fac asta e problema ce nu intelegi?