| skull12 a întrebat:

Salut, mai merita Iphone 6 in 2020? Tin sa precizez ca telefonul o sa il primesc (deci nu dau banii pe el) si functioneaza perfect.
Am de ales dintre Mi Note 10 Lite, Redmi note 9 pro si Iphone 6. (Xiaomi-urile sunt noi).
Telefonul va fi doar pentru navigare pe internet si retele de socializare.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Parerea mea e ca Iphone 6 este destul de vechi si nu se va tine la nivelul telefoanelor actuale, tinand cont ca a fost si folosit, se intelege ce vreau sa spun. Personal recomand Xiaomi, detin un Xiaomi Note 8 Pro de 1 an, nu am avut nici macar 1 singura problema cu el, functioneaza la fel ca in prima zi, Xiaomi face update uri mereu, rezolva probleme etc. Acum, alegerea ramane a ta, Note 10 Lite sau Note 9 Pro, verifica specificatiile si alege l pe cel care il crezi mai bun sau cel care iti place mai mult.

10 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Xiaomi-urile par mai bune, dar n-am experiență cu ele. Pentru ce dorești oricare este bun.

| skull12 explică (pentru Anuket):

Ce crezi, va mai rezista Iphone 6 maxim 2 ani?

| Wr3nch a răspuns:

Nu recomand. Deja e batranel, si va misca greu dupa update-uri. Plus ca nu a fost prea grozav nici la lansare, era mare caterinca ca se indoaie in buzunar.Mai degraba as merge pe Mi Note 10 lite.

| Adrian5575 a răspuns:

Mai bun Xiaomi. Are Android si e si mai nou decat acel iPhone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bătrân, dar variantele nu sunt cine stie ce, așa ca era cam aceeași chestie oricum. Pentru ceea ce il folosești e numai bun.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Daca il folosesti normal iphone, daca ai pretentii note 9pro

| siriusblack98 a răspuns:

Redmi note 9 pro. Ce să faci cu iphone 6 în aproape 2021? Dupa 2-3 update-uri se mișcă de zici că n-are procesor. Nu era el prea grozav nici când a fost lansat. Uită-te bine că a trebuit să apară iphone X de 1k euro ca să aibă specificațiile unui Android de 1000 de lei. Camerele sunt mai răsărite la ele puțin dar în rest plătești marca. Mai ales că tu vrei fluiditate pe aplicații din ce înțeleg și bănuiesc că vrei și un ecran mai decent ca mărime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''mai merita Iphone 6''
Categoric NU
NU NU NU NU NU NU NU NU
Esti nebun? A iesit iphone 12 si tu iei 6? Nu mai primesti nici o actualizare de soft, o sa iti moara in buzunar, astia si asa vor sa le incetineasca voit pe alea vechi ca sa iti iei alte le noi.
Dar na... daca vrei sa impresionezi fete de 14 ani ca ai iphone... e alta treaba.
Tu stii

| Anuket a răspuns (pentru skull12):

Dacă e SH cred că nu va fi ok, ba chiar îți poate întinde nervii. Dar orice telefon ai avea trebuie să știi că există riscul să se strice din accidente, deci nu te poți gândi la cât de mult îl ți.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu merita.