| Cryzti a întrebat:

Mi-am achizitionat un TV LCD Gut Scheind : http://arch5.okr.ro/......0_700.jpg, care are slot USB. Am pus pe un stik niste melodii, poze si un film, si imi spune ca dispozitivul este gol! Am pus altceva pe stik si la fel imi spune. Ce ar trebui sa fac? Trebuie sa instalez ceva anume. FUNDA!

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si cine vrei sa-ti proceseze ce ai tu pe stick? E televizor si nu calculator! Bagi stickul in calculator si cablul de la monitor il bagi in televizor si transformi tv-ul in monitor (vezi in meniul tv-ului daca ai optiune de monitor sau pc).

| Gas a răspuns:

Este un model foarte slab nu citeste orice format video, incearca cu un mpeg, un avi sau un wav. Vezi ca odata ce ai ales modul film si rulezi prin el daca nu suporta formatul video pe care l-ai urcat nu-ti citeste celelalte fisiere decat daca comuti pe muzica sau fotografii. Nu mai tin minte, am si uitat de cand nu am mai vandut o asemenea trompeta, este un tv foarte slabut.

| Gas a răspuns (pentru neluL):

Mai nou (de vreo 3-4 ani) tvurile stiu sa faca si asta sa citeasca filme/muzica/fotografii de pe stick, dar doar anumite modele, cel putin cele iesite dupa 2011 au cam toate cel putin functia de a citi fisiere audio si fotografii.

| Gas a răspuns (pentru neluL):

Pentru viitor cei de la Samsung pregatesc pachete de upgrade pentru viitoarele televizoare ce vor aparea, astfel ca tvul intr-adevar se va transforma intr-un calculator, putand astfel sa schimbi procesorul, procesorul grafic si alte componente care odata schimbate aduc imbunatatiri televizorului happy

neluL
| neluL a răspuns (pentru Gas):

Eu inteleg asta dar nu face si conversie! Ma intelegi si tu?

| elycrissro a răspuns:

Eu zic sa incerci si cu un alt stick, se prea poate ca stikul sa contina niste fisiere linux, sau sa fie paritionat. incearca sa il formatezi cu un program special si apoi sa pui fisierele.

Uite un program de reformatare stick.
Hp USB Disk Storage Format Tool | Formateaza total stik-ul USB
http://www.programepc.com/......ik-ul-usb/

| Gas a răspuns (pentru neluL):

Ma gandeam ca asa afli si tu niste chestii pe care nu le gasesti in google. Ma intelegi si tu mrs expert? happy

| Cryzti explică (pentru neluL):

Asa merge cum spui tu k are optiune pentru pc, dar eu vreau sa vad filmele de pe stik fara sa fiu conectat la pc. am sa incerc ce au spus ceilalti Multumesc, si nu am sa uit de funda daca reusesc sa rezolv problema

neluL
| neluL a răspuns (pentru Cryzti):

Nu merge sa vezi filmele de pe stick pe tv fara sa fi conectat la pc.

| andreicwr a răspuns (pentru neluL):

Ba te asigur eu ca merge sa vezi filme direct de pe un stick USBwinking

neluL
| neluL a răspuns (pentru andreicwr):

Ai vorbit si tu..cand trebuia sa taci! Te invit la mine acasa, am o plasma 3D de la SONY si iti dau un stick de la 4 la 70 GB sa-i bagi tu un film sa-l vad direct pe TV. Sunt televizoare care accepta un format si altele care nu accepta. Nu poti sa vorbesti si sa faci afirmatii ambigue ..ca merg toate stick-urile pe toate TV-urile decat daca vrei sa te ''aflii in treaba''. Mai am alte doua plasme pe care merge sa vezi un film de pe stick intr-un anumit format dar pe Sony ala..nu vrea el sa mearga.