| roby223 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat de curand un laptop Fujitsu si nu știu sa fac simbolul aron.d
Ma puteți ajuta.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ții apăsat în același timp tasta SHIFT(singura cu o săgeată goală pe ea) și tasta 2.

| roby223 explică (pentru LPCTSTR):

Nu merge... Cand apas alea doua imi pune doua virgule

| LPCTSTR a răspuns (pentru roby223):

Ai incercat atunci butonul asta?
Atunci a doua tasta care este in stanga tastei mai sus de SHIFT-ul din dreapta?
La mine semnele de care zici tu sunt pe tastatura mea, ghilimelele sunt pe tasta 2 la mine si aront pe stasta din stanga tastei cu o pozitie mai sus fata de tasta dreapta shift scrie ' si @.
Daca nu, cauta in windows Character Map ori Harta Caractere si-ti vei alege de acolo @-ul.
Apropo, s-ar putea sa ai tastatura in alta limba ori vine asa din fabrica.

| aXy99 a răspuns (pentru roby223):

Ai tastatura in romana?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ți apăsat tasta pe care este desenată cifra 2 si acolo i ti apare @ semnul around, deci ți tasta cu cifra 2 si tasta shift amindouă tastele in acelasi timp si i ti apare arond.

| roby223 explică (pentru aXy99):

In engleza

| roby223 explică (pentru LPCTSTR):

Are simboluri chinezesti

| LPCTSTR a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu-i merge, probabil nu are tastatura universala

| roby223 explică (pentru LPCTSTR):

Am găsit... Trebuie sa apăs 3 butoane deodată CTRL +ALT+Q

| LPCTSTR a răspuns (pentru roby223):

Acum clar știi că n-ai o tastatură universală.
Mai caută pe net si vezi daca poti s-o faci "normala"... adica ctrl+alt+q pentru fiecare @ ar fi o tasta apasata inutile pentru mine.