| stefy57 a întrebat:

Salut prieteni.
Am un ipad10(2019) cu 32GB memorie.
În timp, sistemul de operare s-a tot încărcat cu update-uri, pâna la momentul de a nu se mai descărca și instala ultima actualizare ios18.Am șters și dezinstalat aproape tot ce se putea șterge din tabletă dar tot îmi spune că nu am spațiu suficient. Sfaturi? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| MCosmy a răspuns:

Posibil ca modelul tau sa nu suporte versionea IOS 18. Daca iti apare ca aceasta versiune poate fi instalata dar nu ai destul spatiu iti pot doar recomanda sa stergi anumite lucruri sa faci loc (sau alternativ sa le faci upload in icloud) sau sa formatezi ipad-ul.

Update-ul IOS 18 are undeva la 7.8GB

| stefy57 explică (pentru MCosmy):

Cred că o să merg pe formatare. Pentru diverse salvări ar merge un stick sau un ssd extern?

| MCosmy a răspuns (pentru stefy57):

Pentru setari ar fi ok sa le salvezi in icloud. Sa le dai sync cu icloud. Sau sa faci un backup la setari si etc in icloud.

SI dupa update sa dai restore la setarile din backup

| stefy57 explică:

Mulțumesc pentru sfaturi.
Se pare că există ceva probleme cu ios18.am citit multe recenzii negative. Mai aștept o perioadă de timp.

| MCosmy a răspuns (pentru stefy57):

Eu il folosesc inca de cand era Alpha Development si nu am intampinat probleme.