| IKugaI a întrebat:

Salut, stie careva de ce de la o vreme incoace monitorul mi se face negru pentru 2-3 secunde si apoi isi revine daca dau click pe mouse? Multumesc laughing

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca monitorul isi revine si de la miscarea (laterala) a mouse-lui sau de la apasarea unei taste pe tastatura, atunci inseamna ca monitorul nu este defect, doar intra in regim "standby" (comandat de sistem).

| Catrice a răspuns:

E defect neapărat unul nou

| NLS a răspuns:

Verifica la Power Options care e durata setata pentru oprit monitorul,
si HDD-ul (numit generic HDD, chiar daca pe sistemele moderne avem toti SSD)
dar si durata pentru Sleep...

| IKugaI explică (pentru NLS):

Nu știu dacă ii de la ssd ca pana de curând nu am avut probleme și se face negru în timp ce îl folosesc deci nu se pune problemă de sleep

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Posibil sa intre in stand-by sau sa ai probleme cu cablul, ceea ce ai zis tu aici e foarte vag. Se reporneste numai daca dai click pe mouse sau, spre exemplu, faci ceva si se intrerupe?

| IKugaI explică (pentru MAteiLaAjutat):

Da, caut ceva pe net, ies dintr-un joc, ma uit pe eMAG, ma joc și dintr-o dat 2-3secunde se face negru, acum schimb cablu hdmi sa vad dacă ii de la el