| IKugaI a întrebat:

Salut, stie careva de ce de la o vreme incoace monitorul mi se face negru pentru 2-3 secunde si apoi isi revine daca dau click pe mouse? Multumesc laughing

6 răspunsuri:
| MAteiLaAjutat a răspuns:

Posibil sa intre in stand-by sau sa ai probleme cu cablul, ceea ce ai zis tu aici e foarte vag. Se reporneste numai daca dai click pe mouse sau, spre exemplu, faci ceva si se intrerupe?

| Catrice a răspuns:

E defect neapărat unul nou

| NLS a răspuns:

Verifica la Power Options care e durata setata pentru oprit monitorul,
si HDD-ul (numit generic HDD, chiar daca pe sistemele moderne avem toti SSD)
dar si durata pentru Sleep...

| IKugaI explică (pentru MAteiLaAjutat):

Da, caut ceva pe net, ies dintr-un joc, ma uit pe eMAG, ma joc și dintr-o dat 2-3secunde se face negru, acum schimb cablu hdmi sa vad dacă ii de la el

| IKugaI explică (pentru NLS):

Nu știu dacă ii de la ssd ca pana de curând nu am avut probleme și se face negru în timp ce îl folosesc deci nu se pune problemă de sleep

Bula
| Bula a răspuns:

Daca monitorul isi revine si de la miscarea (laterala) a mouse-lui sau de la apasarea unei taste pe tastatura, atunci inseamna ca monitorul nu este defect, doar intra in regim "standby" (comandat de sistem).