| romario97 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog! Mi-am instalat wiundows xp sp 2 si nu imi merge sunetul.Am descarcat driver scaner si mi-a detectat toate driverele in afara de cel de sunet! Cine ma ajuta? lasati-mi id.VA ROGGGGG! dau FUNDA!

16 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Parca am raspuns si aseara la aceiasi intrebare si ti-am zis sa incerci cu alte programe de detectare a driverelor.
Daca ti-e sila atunci ramai fara sunet.

| winer98 a răspuns:

Iti recomand sati instalezi iwndows xp sp3 ca sp2 e cam vechi sp3 e facut in 2008 cu sp2 nu prea mai sunt aplicatii compatibile astea noi cer minim sp3 sau windows 7.Instaleaza windows xp sp3 si iti va merge. Funda?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu ma config: http://www.ma-config.com/en
Apasa start the detection si-ti va cere sa instalezi un programel. Instaleaza-l si apasa din nou start the detection. Cand termina de cautat intra in My drivers. Acolo vei gasi cele mai noi drivere, downloadeaza-le si copiaza-le pe un CD. Daca nici asa nu merge, schimba Windowsul. Daca si atunci ii bai cumpara-ti alta placa de sunet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa sunet e direct pe placa de baza sau este separata? daca e pe placa de baza, atunci cand bagi cd de instalare a driverelor a placii de baza ar trebui sa fie acolo instalarea de la sunet.
Daca placa sunet nu e montata pe placa de baza, atunci ar trebui sa ai un CD separat.

| DeyCj a răspuns:

Windows Xp SP2 nu mai are suport tehnic=> nici drivere.Dar dacă îmi spui placa de bază și modelul încerc să caut ceva drivere.Succes

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Incearca asta! Eu il folosesc intodeauna.
http://download.cnet.com/......79940.html

| 404namenotfound a răspuns:

Poti instala driverele cu programul Driver Genius.

| Rebbeccca a răspuns:

Nici mie nu imi merge sunetulstraight face

| romario97 explică (pentru MenInShadow):

Am incercat dar degeaba!

| MenInShadow a răspuns (pentru romario97):

Ai incercat sa bagi windows 7 sau Vista?
Amandoua au detectare automata de video si audio, asa ca trebuie sa instalezi unul din windows-urile alea pentru a sti daca problema este de la windows sau de la placa de sunet.

| soul2soull a răspuns:

Http://drp.su/download.htm incearca asta

| soul2soull a răspuns (pentru Madalin_Ionut_1996):

Din ceea ce am testat eu softul acesta are probleme in a downloada versiunea corecta de drivere sorry nota 5 pentru acest soft

| sorin19971997 a răspuns:

Descarca realtek audio ac97 depe spaces.ru si va merge ok

| DeyCj a răspuns (pentru soul2soull):

Ce zici de drivermax? Nu ai încercat ultima versiune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol...să vezi că mai foloseşte cineva sisteme de operare depăşite de ani de zile e priceless...

| soul2soull a răspuns (pentru DeyCj):

Nu cdam toate softurile de drivere sunt la fel ceea ce am testat si a dat rezultate bune este softu de pe drp.su si linkul de mai sus
http://www.ma-config.com/en