| nicaseby a întrebat:

Am 2 computere si doar la unu dintre ele am net printr-un router,ma pot conecta si cu celalalt computer la router? cu telefoanele ma pot si cu laptopul, dar m-as putea conecta si cu celalat computer?
Funda

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Avand in vedere ca ai router actual(am specificat din descrierea ta) poti.Iti trebuie un cablu LAN care il vei pune in slotul lan 1 sau 2 (de pe router, depinde care e liber). Cele lalte sunt pentru televizoare si nu vor da net calculatorului.Acel cablu il poti cumpara(ceri cablu lan), e pana-n 15 lei.Dar ai primit unul gratis in plus de la router cred.
Sper ca ti-am fost util, funda?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Da, poti fara probleme. Ori prin cablu ori prin adaptor wifi.

| nicaseby explică (pentru BogdanSVPetc):

MS