| Bogdanyoooo a întrebat:

am cumparat un televizor LG 32LB5610 si cand dau sa-mi caute programe nu-mi gaseste. Am DIGI, ma gandesc ca nu am bagat mufele bine in spate? Daca dau cautare manuala zice "Lipsa semnal".

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Conecteaza corespunzator mufa aceea rotunda de la antena in receptor dupa aia incearca sa dai o scanare.

3 răspunsuri:
| Bogdanyoooo explică (pentru Jipa95):

Sunt doar 2 mufe, una alba si una galbena, am dat nu stiu cum am facut prin AV2 nu prin cablu si merge, dar am 2 televizoare iar in celalalt nu merge.

| TwiSt1997 a răspuns:

Eu la prima instalare am dat cautare analog, nici la mine nu mergea cu cautare manuala.Incearca.

| K0sti a răspuns (pentru Bogdanyoooo):

Ma nene, baga cablul de antena in selector, ce treaba ai cum mufa galbena si alba? Ai manual, pune mana si citeste-l!