| Derude a întrebat:

Am laptopul meu de vreo 3-4 ani nu mai stiu sigur, dar nu l-am curatat niciodata de praf. Spuneti-mi va rog daca e necesar sau nu. E un laptop Lenovo IdeeaPad G580. Eu cred ca ar trebui, dar nu stiu cum sa il desfac, nu vreau sa risc sa il stric. Credeti ca la servicurile de calculatoare curata laptopuri de praf? Daca da, cat credeti ca m-ar costa aproximativ(sunt din Satu Mare in caz ca ar conta).Si in jocuri vad diferenta de performanta, pentru ca am incercat sa joc aceleasi jocuri pe care le-am jucat cand a fost nou laptopul si abia de merg, iar pe atunci mergea ff bine (aprox.40 FPS jocurile la care ma refer). De asemenea, la inceput, nici dupa ce ma jucam toata ziua nu facea vreun zgomot ventilatorul, acum daca pornesc un joc deja face galagie, nu foarte mare, dar are un sunet.
Va rog ajutati-ma! Vreau doar sa stiu daca ar trebui sau nu curatat si cat m-ar costa.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Da trebuie curatat. odata la un an de zile. dar de cineva specializat. la unitate la PC ESTE alta mancare de peste. este mult mai simplu de curata. si daca tot il cureti este bine sa pui si o pasta noua la procesor, sa cureti ventilatorul. etc

| Derude explică (pentru octav005):

Multumesc, de asemenea as dori sa stiu si cat m-ar costa asa ceva? Nu ai stii sa imi spui un pret aproximativ?

| K0sti a răspuns (pentru Derude):

70-80 lei!

| octav005 a răspuns (pentru Derude):

Eu la PC il curat singur. la laptop este m-ai complicat, este posibil sa strici tastatura. eu cred ca pana in 100 roni