| untu a întrebat:

Am niste probleme pe care puteti sa ma ajutati; Nu stiu de ce se incarca datele de la WINDOWS UPDATE si apoi la descarcare si intalare nimic! Nu se incareca si nu se descarca si nu se instaleaza? Mai am o problema; nu potdescarca programul ADOBE FLASH PLAYER pentru GOOGLE CHROME pentru ca apare mesajul de genul,, unable to load applicationconfiguration? Ce sa fac? Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie setat din setarile windowsului daca vrei sa le instaleze automat sau sa le instalezi tu amnua, rand pe rand sau numai ce iti place.ca sa nu mai a probleme pe viitor, trebuie sa iei taurul de coarne si sa ai mai multa incredere in cine vrea sa te ajute si sa e dai voie sa te asiste prin programul team viewer.Nuami asa persoana care te ajuta poate vedea despre ce e vorba in pc-ul tau.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa te duci la Windows Update in control panel si sa alegi de acolo, ce vrei sa faca. Windows-ul verifica update-urile care sunt si te lasa pe tine sa alegi ce vrei sa faci cu ele.
-Pentru Chrome, are deja flash player.
Nu trebuie sa mai instalezi.
Uite:
https://support.google.com/chrome/answer/108086?hl=ro

neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Cred ca ai probleme la conexiunea de internet, e slaba.
Pentru Flash Player descarca si ruleaza asta http://download.macromedia.com/......player.exe

| untu explică (pentru neluL):

Am sistemul de operare WINDOWS 7HOME PREMIUM, iar conexiunea si semnalul este excelenta! Am avut in urma cu 3 zile internet inchis si nu am mai avut semnal si ieri dimineata a venit din nou semnalul de internet de la sursa!

neluL
| neluL a răspuns (pentru untu):

Cu Flash Player s-a rezolvat? La update-urile obligatorii bifeaza cate unul, doua. Nu lasa sa le ia toate o data.

| untu explică (pentru neluL):

Da,ai dreptate! Si o sa incerc sa le repar singur cu ajutorul unui program bun MICROSOFT FIX IT! Si pe urma mai vedem! Dar iti multumesc mult si frumos!

neluL
| neluL a răspuns (pentru untu):

Cu placere! wave bye, bye