| LonlyWolf a întrebat:

am o problema cu calculatorul, am primit un mail, care mi-a restartat calculatorul si nu imi mai apare nimic pe dasktop si nici in meniul start. imi apare doar bara de start. dau funda cui ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Mda, era un virus, acum nu prea mai ai ce sa faci decat sa-l resetezi sau cum ii zice, ca sa scoti virusii din el. Succes.

5 răspunsuri:
| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Reinstaleaza Windowsullaughing

| LonlyWolf explică (pentru EvangelineLovin):

Am incercat si tot nu merge si nu as vrea sa schimb windowsul

| Tedi232 a răspuns:

Macar iti merge netul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa te bagi in Safe Mode, sa te uiti in Task Manager sa vezi ce procese mai dubioase ai care sa ruleze, incearca sa le cauti in windows/system32 daca ai xp si sterge-le daca poti.
Daca nu asta e trebuie sa reinstalezi windowsu`
Nu e mare lucru oh go on

| jabiilord a răspuns:

Toate fisierele au fost ascunse.
Uite asa poti vedea fisierele ascunse: http://www.tutorialepc.ro/......ws-xp.html
cat despre virus poti scapa de el cu malwarebytes sau orice alt antivirus.
De regula acest tip de virus este pus la startup si ca locatie e prin %appdata% (aplication data).