| AlexPH14 a întrebat:

Salut TPU ! Am si eu o intrebare...As vrea sa-mi resinstalez windows-ul ,dar cand intru in BIOS nu stiu unde gasesc setare ca sa imi pornesca CD. Am cautat,dar nu gasesc deloc. Va rog,raspundeti-mi cat mai repede daca se poate.Dau Funda !

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Depinde de bios dar cauta ceva de genul first boot device ceva cum vezi aici http://www.techspot.com/vb/topic107246.html dai enter si pui pe primul loc cd-romul. Se mai poate la anumite pc-uri sa apesi la pornire f2, f8 sau o alta tasta dupa care o sa apara o lista de unde poti selecta de pe ce unitate se va boota prima. Fii atent la ce scrie pe monitor imediat ce pornesti pc-ul.

4 răspunsuri:
| Smiley9 a răspuns:

Trebuie sa cauti in sectiunea boot. Aici setezi first boot: cd.

| AlexPH14 explică (pentru Smiley9):

Am intrat in boot acolo si nu gasesc nimic cu cd rom am pc nou luat de anul asta...

| AlexPH14 explică (pentru nutepriveste21):

Uite ce scrie cand pornesc Pc : American Megathrends si pe site-ul pe care mi l-ai dat a 2 iamgine. Daca ai id de mess mi-l poti da te rog?