| cosbosro a întrebat:

Am un Huawei Ascend P6 si as vrea sa va intreb daca este normal sa se incalzeasca asa repede?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Bun. Pana aici mi-e clar totul si stiu exact care e problema.
Lucrurile suna cam asa: e normal sa se incalzeasca in jocuri. Orice telefon se incalzeste in jocuri. Daca este vorba de aplicaii simple gen facebook, e logic sa nu fie afectat. Nici in muzica teoretic nu trebuie sa apara probleme.
La tine bateria nu are nici o problema.
Recomand SA NU mai intrii pe acel site de care ai spus tu. Aia nu este decat o pacaleala, sa te oblige sa pui prostia aia de aplicatie, ca ulterior sa fure date din telefon. Deci incearca sa eviti acel site.
Legat de aplciatie, cam asta are voie sa iti faca la telefon odata ce o sa o instalezi, deci cum ziceam, evita...
Comunicare în reţea
vizualizează conexiunile Wi-Fi
se conectează și se deconectează de la Wi-Fi
vizualizează conexiunile la rețea
modificare conectivitate în reţea
acces deplin la rețea
Verificare de licență Google Play
Apeluri telefonice
citește starea și identitatea telefonului
Stocare
modifică sau șterge conținutul stocării USB
Instrumente de sistem
citește statistici referitoare la baterie
modifică setări de sistem
instalează comenzi rapide
măsoară spaţiul de stocare al aplicaţiei
testează accesul la stocarea protejată
Informațiile privind aplicațiile
închide alte aplicații
rulează la pornire
închide alte aplicații
preia aplicaţiile care rulează
Bluetooth
împerechează gadgeturi Bluetooth
accesează setările Bluetooth
Interfața de utilizare a altor aplicații
suprapune elemente vizuale peste alte aplicații
Conturile dvs.
găsește conturi pe dispozitiv
Capacitatea de a afecta bateria
controlează vibrarea
împiedicare intrare dispozitiv în repaus
Setările de sincronizare
citire setări de sincronizare
activează/dezactivează sincronizarea;
Cat despre 4-8 gb. Telefonul are 8 gb, numai ca 4 sunt folositi de sistem. Restul sunt disponibili pentru tine. Asa e iar la orice telefon. Sa zicem Samsung galaxy s2. Are el 16 gb, dar doar ~11-12 gb sunt disponibili pentru tine. Deci depinde de telefon. La al meu din 8 gb 5 sunt disponibili.
Depinde...

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In general orice smartphone se incinge destul de tare. Depinde ce faci pe el. in general, cand se incalzeste mai tare?

| cosbosro explică (pentru sltlp):

Cand intru pe o aplicatie s-au cand ma joc. Si mai ma deranjeaza o chestie cand intru sa ma uit la un anime pe un site imi zice o chestie gen baterie defecta si ma pune sa iau o aplicatie care se numeste DU Battery Sever o iau si ce ar trebui sa ii fac. Si inca o chestie zice ca are 8 gb memoria interna si cand ma uit in el zice ca are 4 GB

| cosbosro explică (pentru sltlp):

Cand intru pe o aplicatie gen Facebook nu se incalzeste foarte tare cand intru pe un joc se incalzeste mai tare si mai ma deranzeaza un lucru cand vr sa in sa ma uit la un anime pe un site numit AnimeKage.ro imi spune baterie defecta si ma pune sa descarc o aplicatie numita DU Battery Sever si un ultim lucru el zice ca are 8GB dar daca ma uit la spatiu de stocare scrie 4 GB si un pic. sad