| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,are vreo problema dacă mufa tip c întra puțin mai greu în portul de încărcare? (Am văzut ca difera de la cablu la cablu,unul întra mai ușor, altul mai greu) sa nu se forțeze, sau nu știu.

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

O mufa care intra usor se numeste ca nu mai e noua si a fost frecata, toate usb-urile au un mic prag, ca sa simti ca a intrat bine, dar care in timp se toceste/dezdoaie

| xGamerZ212 explică (pentru Brizbriz):

Deci practic nu ar avea ce sa strice sau sa avarieze

| Brizbriz a răspuns (pentru xGamerZ212):

Daca nu fortezi, nu
totul e sa fi atent, si daca vezi ca nu intra, sa nu fortezi, pentru ca la cabluri ieftine, se poate intampla

| piftelichim a răspuns:

Nu ai simtul gaurii

| xGamerZ212 explică (pentru piftelichim):

Man,taci din gura și nu fi cretin