| RawGrey a întrebat:

As vrea sa-mi imbunatatesc calculatorul. Sunt dispus sa ofer pana in 400 RON. As vrea sa rulez GTA 4 cu Setari Medii. Placa video care o am acum este Radeon X1800 Series ( 256 mb ), Procesorul 2.1 Ghz si 2 gb Ram. La Windows 7 ia nota 3.4. Ce recomandati sa schimb la el ca sa pot rula GTA 4 sad. Multumiri anticipate!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai un minim Intel core 2 duo sau un amd x2 ai nevoie de o placa video de minim 512 mb ddr5

| RawGrey explică (pentru Intruder19):

Am un Intel core duo ce placa imi recomanzi combatibila?

| Vintagee a răspuns:

Ai nevoie de un upgrade la placa video, sa spunem daca vrei sa ramai tot pe ATI, cumparati un X1900 Series sau ceva mai bun. Daca vrei sa treci pe nVidia (ceea ce ar fi mai bine), i-ati un Geforce GT630 sau poti opta chiar si pentru ceva mai slab gen un Geforce 210. Ce marca e Procesorul?

| RawGrey explică (pentru Vintagee):

Http://www.tpu.ro/......n-el-sa-l/ uita-te aici ca am spus mai detaliat totul mersi mult

| Handolescu_Timotei_1993 a răspuns (pentru Vintagee):

De unde sa imi cumpar ati x1900?