| ionnutzzzz a întrebat:

Salut tpU. as vrea sa va intreb daca mertia 700 ron pe un sistem desktop cu urmatoarele cerinte: placa de baza Asus, procesor Intel dual core 3.00 GHZ, 4 gb ram ddr3, HDD 500 GB. Mentionez ca placa video este on-board dar o sa o pun de pe vechiul meu pc. este vorba de o placa video nVIDIA 7300 GT 256 Mb.

Răspuns Câştigător
| Bitza91 a răspuns:

Procesor-bun
ram-bun
hdd-bun
placa video-poti strange niste banisori si iti iei una de 512/1gb si n-ai treaba
Dar sursa? cati watti?

3 răspunsuri:
| ionnutzzzz explică (pentru Bitza91):

Nu stiu exact sa iti spun, este o firma care se ocupa cu reparatii de calculatoare(acolo mi-am reparat si eu calculatorul). doar mi l-a aratat si mi-a spus pretul si l-a pornit sa ma conving. Tare as vrea sa stiu daca sa il achizitionez sau nu. Cel mai mult as vrea pentru jocuri ( bineinteles nu jocuri de ultima generatie... )

| Bitza91 a răspuns (pentru ionnutzzzz):

Deci pana la placa video este totul in regula, dar si cu placa de 256 care ai spus ca o vei pune ai sanse sa joci anumite jocuri, dar pana aici mai este si vorba de compatibilitate intre placa aia video si placa de baza a acelui pc.Te poti duce cu ea la aceea firma si vezi ce iti spune reprezentantul de acolo.In rest pc-ul face banii.Numai bine

| ionnutzzzz explică (pentru Bitza91):

Da ai dreptate. Nu stiam daca fac o greseala daca il cumpar sau nu. Multumesc pentru raspuns!