| mariusflorin90 a întrebat:

astazi am instalat un windows 7 ultimate 32 bit english si vad ca mi-a aparut colo jos langa ceas unde se regleaza volumul ceva ce scrie cand pun cursorul mouseului precum ca,, The Adurio Service is not running" care ma poate ajuta sa imi spuna cum pot scapa sa dispara acel scris si X-ul rosu? multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Dai un restart laughing

| mariusflorin90 explică (pentru Mădă0611):

I-am dat eu mai multe restaruri dar cam tot la fel:-P

| Mădă0611 a răspuns (pentru mariusflorin90):

Asa dupa nume, iti zice ca un anumit serviciu nu e pornit, logic, dar sunetul iti merge, nu? Incearca asa: Start --> Search --> Services --> cauti Windows Audio si dai pe properties apoi startup type --> Automatic --> Ok --> Restart. Totusi, tin minte ca si mie mi-a aparut de cateva ori si ala era pornit thinking Disparea dupa restart.

| mariusflorin90 explică (pentru Mădă0611):

Aa daa pai am dat service.msc din run intrand in start la windows si am dat clic dreapta pe windows audio si pe urma restart si mi-a mers, insa prima oara cand mi-ai spus de restart eu am inteles ca te refereai la repornirea pc-uluihee hee

| Mădă0611 a răspuns (pentru mariusflorin90):

Pai de repornirea pc-ului ziceam, pentru ca serviciul ala e pus pe automat, default, asa cred, altfel ti-as fi zis de prima data unde sa cauti.
Daca tot esti pe acolo, opreste serviciile de care nu ai nevoie, intreaba-l pe "Gogu" ce si cum, merge mai repede happy