| Razzvan5444006644 a întrebat:

Salut TPU, ca tot am intrat in clasa a 12 a si ma pregătesc pentru bac,falcultate,etc. As dori sa imi iau un laptop de gaming decent, dar chiar nu stiu ce sa aleg, m-am gandit poate un Asus tuf a15 cel cu 3050 sau Acer nitro 5 an515-58-5046,ce ma interesează la el este displayul, macar 144hz si culori decente,tastatura sa fie ok si racirea sa fie excelenta, asta e prioritatea mea, din cate am auzit a15 are probleme cu racirea iar nitro 5 nu prea e cine stie ce la display, am buget de 3500ca atat imi permit momentan(puteți sa treceți si cu 200-400 lei peste)mulțumesc (dau funda)!

3 răspunsuri:
| dez96 a răspuns:

Eu zic sa mai salvezi niste bani și să îți iei un computer de gaming, ar fi cea mai buna investiție pe termen lung

| Violleta2022 a răspuns:

Cand am inceput sa-ti citesc topicul chiar eram impresionata ca mai exista si elevi silitori, care isi dau interesul sa ia BAC-ul si sa invete serios, cand colo ai dato-n bara, te doare pe tine taman in fund de bac, daca te gandesti la gamming si laptopuri de joculete, in loc la ce-i mai important in vta, ca asta este cel mai mare si mai important examen la vietii tale.
Ma rog, cineva trebuie sa ajunga si la matura, gunoi, canalizari, ca nu toti sunt interesati de BAC.