| Paraschiv_Vlad_1990 a întrebat:

De cateva zile, aproximativ o saptamana am inceput sa am probleme cu internetul, care a inceput sa mearga foarte greu. Pe skype imi spune ca am conexiunea lenta si cand ma joc anumite jocuri am ping-ul in jur de 150-300. Ce as putea sa ii fac pentru a merge ca inainte? (Tin sa mentionez ca inainte aveam ping 40 si ca am restartat routerul incercand sa rezolv problema) Dau funda raspunsului care imi va rezolva problema!

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Intra pe siteul speed test. si dai ok si vezi ce viteza ai.

| Paraschiv_Vlad_1990 explică (pentru octav005):

Am facut acest lucru. Pe site imi spune ca am ping 8 si o viteza a internetului buna, dar totusi internetul meu merge greu. Si cum ar fi putut asta sa ma ajute la rezolvarea problemei? Ai idee ce as putea sa-i fac ca sa mearga ok?

| octav005 a răspuns (pentru Paraschiv_Vlad_1990):

Pai instaleaza-ti driverele placii de retea dupa site-ul producatorului placii de baza.