| paul55 a întrebat:

happy

De ceva timp imi apar niste ferestre sa fac wpdade la windows si din cate am inteles (eu am windows xp professional sp3 performance edition), cu acest updade imi face din windows xp sp3 performance edition in windows 7.Si din cate stiu eu windows 7 are mai multa memorie decat windows xp (si bineinteles are di alde diferentie cum ar fi bara de adrese) si eu vreau sa stiu daca acest update( adica sa imi schimb windowsul) il pot face eu? Sau trebuie sa chem pe cineva sa ma rezolve caci schimbarea windowsului cred ca este ceva serios iar eu am 11 ani, stiu cate cv, sa instalez dar daca trebuie sa mai fac cv si nu stiu si etc. Deci il fac eu sau chem pe cineva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai Windows cu licenta poti face update. Daca nu, unele update-uri s-ar putea sa ti-l blocheze. Atunci intra in Security Center/Change the way security center alerts me si debifeaza toate casutele. Cat despre trecerea de la Windows xp la Windows 7 sunt mai multe de spus:
-aceste update-uri nu fac trecerea ci imbunatatesc Windowsul. Este si un fisier de update la Windows 7 dar este mare si este pe bani;
-un update facut pentru trecerea la Windows 7 iti va face sa nu mai mearga anumite programe si jocuri ce le ai pe computer.
Mai sunt si altele dar nu e locul aici.

2 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Nu are cum sa iti faca din windows xp in windows 7
dai sa faca update

| paul55 explică (pentru Salontanul):

Salut, nu stiu daca am windows cu licenta si eu cred ca este mai bine sa chem un specialist dar mersi oricum.