| AgruptiS7 a întrebat:

Salut TPU,Imi puteti spune orice stiti despre IT (diferite moduri la jocuri,chestii legate de Windows, orice)
Imi place foarte mult sa lucrez cu PC, as vrea sa d-au la un liceu cu profil Mate-Info si as dori sa ma pregatesc.
Pana acum am invatat ceva (mult prea putin)
-Cum sa schimbi un windows
-cum sa faci un mod pentru GTA SA
-cum sa inserezi diferite mod-uri in diferite jocuri
-si alte chestii care nu imi vin in minte pe moment...
Deci imi puteti spune orice stiti legat de IT?

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o mare confuzie. IT e un domeniu extrem de vast. Ce zici tu ca ai facut acolo sunt niste lucruri banale pe care le face oricine a tinut un mouse in mana si citeste 3 cuvinte pe net.

IT pe care o sa il faci tu la un profil mate info nu are nicio treaba cu instalatul windows urilor sau cu modificare jocurilor. Inseamna programare la modul serios si multe matematica

3 răspunsuri:
| AgruptiS7 explică (pentru suntserios):

Adica limbajele de programare C++ si Java?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AgruptiS7):

Vei invata programare in general, si da la liceu se face in special C++, Java nu ca e un limbaj orientat obiect si e mai greu pentru incepatori

| AgruptiS7 explică (pentru suntserios):

Aha mersi mult happy