| ciprianb a întrebat:

In ce format trebuie sa fie pusa o subtirare de la film ca sa-l vada dvd-ul?

* dvd R150 Samsung

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Ai doua posibilitati. Prima: copiezi subtitrarea in acelasi folder in care este fisierul video, daca este in format.srt, iti recomand sa-i schimbi extensia in. sub. Cum faci asta: deschizi subtitrarea cu notepad, si dai save as> "numele filmului.sub". (atentie ca numele fisierului video sa fie acelasi cu numele fisierului sub).
A doua: sa incarci subtitrarea direct pe film, dar nu recomand asa ceva daca nu umbli cu "scule" profesionale, pentru ca strici din calitatea filmului.