| b1l0v a întrebat:

Laptop-ul meu are ceva probleme cu blue screen error.Pe scurt, nu are instalat niciun windows pe el si eu nu pot instala un windows deoarece cand ajunge pe la 35/40% din instalare imi da iar blue screen error.Deci acum tot ce face cand se deschide este sa imi arate mesajul ca este gol. Daca stie cineva cum sa il repar, va rog sa ma ajutati si pe mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hiren Boot este un program care va trebui sa il descarci de pe net.De la alt calculator binainteles.Si tot la alt calculator trebuie facut un cd bootabil. Dupa aceea bagi acel cd in unitatea optica a laptopului tau si cand booteaza din cd, scanezi asa cum a zis Jipa.Trebuie sa ai pe cineva care se pricepe sa faca cd0uri boot-abile cu acest program.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Posibil ca hard disk-ul sa aiba baduri atat fizice cat si logice. Incearca sa faci un live cd cu hiren's boot si repara badurile logice.

| Eyelevel a răspuns:

Sistemul poate avea baduri fizice si logice, dar poate fi stricat cd-ul cu windows. Incearca sa arzi un cd cu linux si vezi daca merge.

| b1l0v explică (pentru Jipa95):

Scuze,dar este prima data cand aud despre ''badurile logice '' si cum ar trebui rezolvate. Poti te rog sa-mi dai un link, ceva sa vad?