| costyflamebossulbossilor34 a întrebat:

M-am hotarat sami reinstalez windows XP problema e ca pana la urma m-am hotarat sa incerc si Vista insa e o problema nu stiu daca pot sa-l rulez cum pot afla daca PC-ul meu poate ula windows vista.Dau funa!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| LigaFotbal a răspuns:

Pai du-te la un service de pc si intreaba acolo si daca vrei sa te joci iti sugerez sa nu instalezi vista nu e asa bun...

| adrew a răspuns:

Nu incerca vista, windows 7 e mult mai bun si consuma resurse mai putine ca vista, verifica cu acest program daca pc-ul tau suporta win 7
http://windows.microsoft.com/is-is/windows/downloads/upgrade-advisor

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru LigaFotbal):

Am mai avust vista pe alt pC mi-a mers bine jocurile

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru adrew):

Mie mie de sistem ca l-as baga si pe 7

| AnonimDinRomânia a răspuns:

Depinde de vechimea componentelor. Mai vechi de 2007 -> Windows XP. Mai noi -> Windows 8.

| cristi20ilie a răspuns:

Spune mai intai ce calculator ai, ca sa ne dam seama daca iti va rula bine sau nu Vista

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru cristi20ilie):

Asa scrie cand dau clic creadpta pe my computer
Sistem:
Microsoft Windows XP Professional service pack 3 versiune 2002
Inregistrat la:
user company
Computer:
Intel(R)Celeron(R) CPU
E3400 @2. 60GHz
2 60 GHZ, 2 00 din RAM
Extensie adresa fizica

| HardCore7750 a răspuns:

Pentru un PC mai slab baga windows 7 home e mai rapid decat 7

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru HardCore7750):

Deci pana la urma sistemul suporta vista ca u pe ala il am in original

| HardCore7750 a răspuns (pentru costyflamebossulbossilor34):

Daca zici ca ai mai avut Vista si nu ai avut nici o problema suporta, zi ce performante are PC-ul tau happy

| baero a răspuns:

Baga Windows VISTA ULTIMATE daca vrei vista, eu tot pe ultimate rulez acum, iti cere:1GB ram, procesor 1ghz, placa video 128mb DECI MERGE! FUNDA?

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru Marius910):

Esti 100% sigur?

Răspuns utilizator avertizat
| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru Marius910):

Nu stiu sa incerc

| costyflamebossulbossilor34 explică (pentru Marius910):

Esti tare cel de la reparatii mi-a bagat Windows 7 Ultimate si merge clean deci funda pentru tine