| numelemeu134 a întrebat:

mi-a instalat cineva windows 7 si nu stiu ce are ca nu imi merge nici un joc am de exemplu am farming simulator 2013 si cand dau pe el imi apare GIANTS Engine 5.0.1 Error:Could not init 3D system.Shader Model 3.0 is required.Please install the latest video drivers cine ma ajuta primeste funda

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Acel cineva probabil nu ti-a instalat driverele, sau daca le-a instalat nu sunt cele optime. spui ca ai un laptop nou, deci ar trevui ca grafica sa suporte acele jocuri.
daca nu stii sa cauti driverele sistemului tau foloseste slim drivers free. o sa iti detecteze ceea ce ai lipsa sau neactualizate. scrie dupa ce faci asta daca iti merge.
in plus acel cineva sunt sigur ca ti-a instalat versiunea Ultimate, caci e plina tara de destepti.
de asemenea e indicat sa faci update la windows cu conditia ca e activat. majoritatea fraierilor spun ca nu e deloc important. eu te sfatuiesc sa faci update.
slim drivers il ai aici:
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

7 răspunsuri:
| Vanatorul2000 a răspuns:

Salut. Nu ai instalate driverele.La windows 7 le instaleaza automat, da dar nu la toate pc-urile.Incearca sa instalez driverele si dupa spune`mi daca mai ai vreo problema!
Funda?

| Vanatorul2000 a răspuns:

Driver`ul de placa video, iti lipseste tie aici! Instaleaza`l.

| singuraticul90 a răspuns:

Nu e vorba de drivere, e vorba ca nu suporta placa video jocul ala, iti cere shader model 3.0, pune o placa video mai buna si o sa mearga happy simulatoarele cer specificatii mari, poti incearca counter strike, daca merge inseamna ca nu sunt driverel

| numelemeu134 explică:

Pai dar acum o saptamana mergea pana nu a instala windowsul dar acum nu mai merge si este leptopul nou nu are nici 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci inati update de windows numai daca stii ca ti l-a activat. Nu e problema ca nu ti-a instalat bine win dar trebuiesc niste drivere si alea cer timp. Descarci de pe net Driver Booster 2, il instalezi si dai un scan. Dupa ce iti depisteaza driverele lipsa si cele vechi dai update la toate, inclusiv de la paca video. Care are prescurtareaVGA. Restartezi pc=ul dupa ce se instaleaza toate si e ok.Vezi ca dupa updatarea driverelor trebuie sa mai dai cate un next a instalare. Te descurci tu.

| numelemeu134 explică (pentru Vanatorul2000):

Pai de unde ca am instalat mai multe dar degeaba

| Vanatorul2000 a răspuns (pentru numelemeu134):

Cauta driver magician pe google.Iti va detecta daca iti trebuie vreun driver, sau vreo actualizare.Iti spun, ca e de la driver mi s-a intamplat si mie