| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am restartat windosul si acum e tot windos7 Profesional dar nu mi se aude sonurul de ce? Am dat si din greseala cu genunchiul in el in fata oare de asta u mai merge? Si jos la volum imi apare un x pe el rou si scrie
No speakers or headphones are plugged in. De ce dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Sau mai simplu te duci in in e Device Mangement. dai click doi mouse pe ce iti da cu galben proprieties\details si aici selctezi Hardware Ids si imi dai ce iti da mai jos.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer a răspuns:

Stiu, mi s-a intamplat si mie. Da-i click dreapta pe My Computer > Manage > Device Manager si la Sound, Video and Game Controllers trebuie sa-ti apara un triunghi galben, ala este driverul care lipseste. Da-i click dreapta si parca,, update driver'' si se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://i.imgur.com/l4e6TV7.png

| Cobry3 a răspuns (pentru itsoft):

Imi da
PCI\VEN_1022&DEV_780B&SUBSYS_780B1849&REV_13
PCI\VEN_1022&DEV_780B&SUBSYS_780B1849
PCI\VEN_1022&DEV_780B&CC_0C0500

PCI\VEN_1022&DEV_780B&CC_0C05

| Cobry3 a răspuns (pentru Dreamer):

Da dar acolo este bun nu imi pare niciu triunghi

| Cobry3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar imi apae un x rosu adica ca e dat pe mut dar nup sa-l dau tare de ce?

| itsoft a răspuns (pentru Cobry3):

Http://devid.drpsu.com/? dev=PCI%5CVEN_1022%26DEV_780B&l=en

uite aici pentru ce mi-ai dat tu

| itsoft a răspuns (pentru itsoft):

Copiaza tot linkul care tilam dat si plaseazal in browser si da enter, ca asa sa dai click direct nu stiu de ce nu vrea

| Cobry3 a răspuns (pentru itsoft):

Nu am reusit

| itsoft a răspuns (pentru Cobry3):

Cautama pe itsoft_2011 si rezolva treaba man. prin teamviwer

| Cobry3 a răspuns (pentru itsoft):

Am rezolvat mene multumesc!